اقامت تمکن مالی اتریش

اقامت تمکن مالی اتریش یا خود حمایتی به اشخاصی تعلق می گیرد که حداقل شرایط قانونی این اقامت را دارا باشند.این اقامت به فرد متقاضی و افراد تحت تکفل وی (فرزندان زیر 18 سال) تعلق می گیرد.
در این نوع از اقامت تنها در هفته اول سال کاری میلادی امکان ارائه درخواست اقامت وجود دارد که متقاضی اگر اقامت قانونی یکی از کشورهای عضو شنگن را داشته باشد می تواند مستقیما در محل اداره مهاجرت مربوطه در شهر مد نظر خود در اتریش درخواست خود را ارائه نماید در غیر این صورت می بایست با اخذ وقت قبلی از سفارت اتریش در محل زندگی خود درخواست اقامتی خود را ارائه نماید تا پس از آن سفارت مربوطه پرونده متقاضی را به کشور اتریش ارسال کرده و مورد بررسی قرار گیرد.

این نوع از اقامت برای بار اول برای مدت 1 سال صادر گردیده و برای نوبت بعدی به مدت 2 سال قابل تمدید می باشد و برای مراحل بعدی به مدت 3 سال تمدید می گردد.
کشور اتریش امکان تبدیل این اقامت به شهروندی اتریش را در نظر گرفته و این امر مشروط به سپری کردن مدت مقرر قانونی از اقامت اولیه در اتریش،تسلط به زبان آلمانی و سایر موارد دیگر می باشد.

نکات کلیدی:

  • زمان ارائه درخواست اقامت بسیار مهم می باشد چرا که ایالات کشور اتریش سالیانه بر اساس دستورالعمل وزارت کشور تعداد محدودی سهمیه برای این نوع از اقامت در نظر می گیرند و با توجه به حجم زیاد متقاضیان زمان ارائه درخواست تعیین کننده خواهد بود.
  • در هنگام ارائه درخواست اقامت می بایست کلیه مدارک مورد نیاز تکمیل و آماده باشد و در صورت وجود نقص در مدارک اصولا مرجع ذیصلاح نسبت به دریافت مدارک اقدام نخواهد کرد.
  • داشتن بیمه نامه مورد قبول وزارت کشور اتریش برای کل اعضاء خانواده در هنگام تحویل درخواست اقامت تمکن مالی الزامی است.
  • داشتن قرارداد اجاره محل زندگی به تناسب تعداد اعضا خانواده در هر یک از شهرهای اتریش در هنگام تحویل درخواست اقامتی الزامی است.
  • طبق اعلام وزارت کشور اتریش مبلغ هزینه زندگی پس از کسر هزینه های اجاره و بیمه به تناسب تعداد اعضا خانواده می بایست در حساب شخصی متقاضی در یکی از کشورهای اروپایی یا غیراروپایی که امکان مبادله بانکی با اتریش برای آنها وجود دارد موجود باشد.
  • روند رسیدگی به پرونده ها بعضا زمان بر بوده و نکته بسیار مهم اینکه از زمانی که متقاضی درخواست اقامتی خود را تحویل می نماید امکان اخذ ویزای مسافرتی از هیچ یک از کشورهای عضو شنگن نخواهد داشت.
  • برای تجدید این نوع از اقامت حتما کودکان بین سن 6 تا 16 سال می بایست در کشور اتریش مدرسه رفته باشند و جهت تمدید اقامت مدارک تحصیلی ایشان نیز باید ضمیمه گردد.

موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام با سالها تجربه در امور حقوقی در کشور اتریش کلیه خدمات مربوط به اخذ اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی را ارائه می نماید.

درباره اتریش 

هزینه های زندگی در اتریش

ویزا و اقامت اتریش


برای تماس با ما از روش های مندرج در بخش ارتباط با ما اقدام فرمائید.

اقامت یونان

اقامت دائم (گلدن ویزا) از طریق خرید ملک به ارزش 250.000 یورو - اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده و پدر و مادر متقاضی

اقامت اتریش

اقامت تمکن مالی- با اثبات توانایی مالی - کسب سهمیه اقامت در ژانویه هر سال - اخذ شهروندی پس از 6 سال

اقامت اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا- با خرید ملک به ارزش 500.000 یورو - تنها در 6 ماه - اقامت دائم همراه با سرمایه گذاری مطمئن

اقامت پرتغال

گلدن ویزای پرتغال- با خرید ملک به ارزش 350.000 تا 500.000 یورو - اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده

کروکی آدرس

تماس با ما

دفتر تهران :
آدرس : چهارراه جهان کودک،ابتدای اتوبان حقانی،خیابان شهیدی،کوچه سپر، پلاک 8، واحد1
شماره تماس: 02186087195

دفتر اتریش :
آدرس : No 18, Unit 14, fleischmarkt 1010, wien
شماره تماس : 68864244679 43+


مشاوره رایگان