اقامت با اجازه کار

در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا جذب سرمایه گذار و یا نیروی متخصص امری است پذیرفته شده که اتباع سایر کشورها که متقاضی فعالیت و اقامت در کشور دیگری هستند از آن بهره مند می گردند.

بسیاری از کشورها با تصویب قوانین سرزمینی شرایط خاصی را حسب نیاز و یا بر اساس اولویت های توسعه خود در نظر می گیرند که نیروی متخصص یا فعالان اقتصادی را جذب نمایند. در اکثر مدل های اقامتی اعم از سرمایه گذاری و یا تمکن مالی دارنده اقامت اجازه کار در اروپا را ندارد چراکه هدف از صدور این نوع از اقامت کسب و کار نبوده است در نتیجه برای استخدام در مراکز دولتی یا خصوصی و یا انتساب بعنوان مدیرعامل شرکت نیاز به داشتن اجازه کار می باشد.

نکات مهم:

  • اجازه کار از روش های متفاوتی قابل اخذ می باشد. از طریق تاسیس شرکت ، سرمایه گذاری در شرکت و یا استخدام در شرکت اروپایی و یا بعنوان نیروی متخصص می توان حسب مورد و براساس قوانین سرزمینی کشورهای اروپایی پرونده اقامتی و اجازه کار را طرح نمود.
  • در کلیه موارد اجازه کار در صورتی صادر می گردد که متقاضی دارای حداقل شرایط قانونی باشد.
  • در قراردادهای استخدامی که حداقل حقوق پایه کشور در آن قید شده باشد و استخدام کننده دارای سابقه مثبت مالی و فعالیت حرفه ای باشد و مشکلات مالیاتی نداشته باشد ذکر حق بیمه و مالیات بر درآمد و پرداخت آن بسیار مهم است در بسیاری از موارد شرکت ها بصورت صوری اقدام به استخدام افراد تنها برای اخذ اقامت می نمایند که به واسطه عدم پرداخت حقوق و مالیات قانونی شخص استخدام شده دچار مشکلات فراوانی می گردد.
  • امکان استخدام فرد در شرکت خود در سمت های کلیدی و ارائه درخواست اقامت و اجازه کار نیز فراهم است ولی باید دقت داشت که به محض ثبت یک شرکت نمی توان این درخواست را بدون هیچگونه فعالیت قبلی ارائه نمود.
  • در مواردی که شغل یا حرفه نیاز به داشتن مهارت خاص و یا مدرک تحصیلی خاص مرتبط می باشد ارائه سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی و اسناد مثبت آن الزامی می باشد.

موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام با سالها تجربه در حوزه خدمات حقوقی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بهره گیری از وکلای متخصص کلیه خدمات حقوقی مرتبط با اخذ اجازه کار و اقامت را به متقاضیان ارائه می نماید.

جهت بهره مندی از مشاوره همکاران ما با دفاتر موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام تماس حاصل فرمائید.

اقامت یونان

اقامت دائم (گلدن ویزا) از طریق خرید ملک به ارزش 250.000 یورو - اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده و پدر و مادر متقاضی

اقامت اتریش

اقامت تمکن مالی- با اثبات توانایی مالی - کسب سهمیه اقامت در ژانویه هر سال - اخذ شهروندی پس از 6 سال

اقامت اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا- با خرید ملک به ارزش 500.000 یورو - تنها در 6 ماه - اقامت دائم همراه با سرمایه گذاری مطمئن

اقامت پرتغال

گلدن ویزای پرتغال- با خرید ملک به ارزش 350.000 تا 500.000 یورو - اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده

مشاوره رایگان