اقامت دائم اروپا

اقامت دائم وفوق پیمان شینگن به نوعی از اقامت اطلاق می گردد که برای مدت 5 سال صادر گردیده و دارنده این نوع اقامت می تواند در تمامی کشورهای حوزه شینگن زندگی کرده و از تسهیلات شهروندی استفاده نماید. این نوع از اقامت، بلند مدت ترین مدل اقامتی در حوزه کشورهای پیمان شینگن می باشد که در اصطلاح به آن گلدن ویزا نیز گفته می شود.
معمولا اشتباهی که از واژه اقامت دائم به ذهن مخاطبین متبادر می گردد، حق شهروندی یا همان سیتیزن شیپ می باشد که در واقع اقامت دائم با حق شهروندی متفاوت است و براساس قوانین سرزمینی هرکشور متقاضی میتواند پس از دارا بودن شرایط قانونی، با اخذ امتیاز مقرر در قانون، برای زبان محلی آن کشور و تاریخ سیاسی آن، اقامت دائم را دریافت نماید. از جمله کشورهایی که در حوزه اتحادیه اروپا و پیمان شینگن در قوانین خود امکان صدور اقامت دائم را برای اتباع غیراروپایی پیش بینی کرده اند: اسپانیا، پرتغال، یونان و مالتا می باشند.
در تمامی کشورهای یاد شده اقامت دائم یا همان گلدن ویزا در قوانین سرمایه گذاری دیده شده که متقاضی پس از انجام امور مقرر قانونی وارائه اسناد به اداره مهاجرت وزارت کشور آن کشور می تواند درخواست اقامت دائم خود را تقدیم نماید.
از نکات حائز اهمیت در اقامت دائم تعلق این مدل اقامتی به تمامی افراد تحت تکفل متقاضی و حتی در برخی موارد پدر و مادر همسر وی نیز می باشد که شرایط برای اخذ این نوع از اقامت را جذاب تر می کند.


نکات مهم در این نوع از اقامت :
1- امکان تحصیل برای دارنده این مدل اقامتی در تمامی کشورهای حوزه شینگن وجود دارد. این در شرایطی است که متقاضی، محل اقامت دائمی خود را در آن شهری که خواهان تحصیل در آنجا می باشد قرار داده و شماره مالیاتی آن کشور را اخذ نموده باشد و برای محل زندگی خود سند مالکیت یا قرارداد اجاره ارائه نماید.
2- براساس قوانین سرزمینی هر کشور عضو پیمان شینگن، اگر شخص دارنده اقامت دائم از هر یک از کشورهای عضو شینگن باشد و محل زندگی خود را در کشور دیگری انتخاب نماید می تواند براساس قوانین آن کشور و دارا بودن شرایط مقرر در قانون، درخواست شهروندی را به کشور محل زندگی خود ارائه نماید که از موارد مهم این امر دارا بودن اسناد مثبت محل زندگی، سند مالکیت، اجاره نامه، بیمه نامه برای ایام زندگی خود و موارد دیگر می باشد.
3- اقامت دائم اروپا قابل تمدید برای مدت مشابه می باشد و این در صورتی است که کماکان دلیلی که باعث صدور اقامت دائم شده موجود باشد.
به طور مثال شخصی که در اسپانیا از طریق خرید ملک اقامت دائم اخذ نموده است می بایست ملک مورد نظر را در تملک داشته باشد و یا به همان ارزش یا بیشتر ملک دیگری خریداری کرده باشد.
4- در صورت عدم وجود دلیل برای تمدید این نوع اقامت امکان قبولی درخواست تمدید وجود نخواهد داشت لذا افرادی که از طریق سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت دائم می کنند باید توجه داشته باشند که حتما می بایست طبق قانون همچنان واجد شرایط برای تمدید اقامت دائم باشند، کارت اقامت دائم برای بارهای بعدی نیز به مدت 5 سال صادر می گردد.
5- در این مدل اقامتی فرزندان زیر 21 سال که تحت سرپرستی خانواده هستند می توانند به تبع سرپرست خانواده اقامت خود را اخذ نمایند اما در صورتی که از سن 21 سال گذشته باشند امکان داشتن این مدل اقامت را از دست می دهند.
معمولا برای فرزندان تا سن 21 سال اکارت اعتباری را صادر می نمایند پس لزوما اقامت 5 ساله دریافت نخواهند کرد.
موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام با بهره گیری از وکلای مجرب و با تجربه درامور حقوقی سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی می تواند شرایط اخذ اقامت دائم را به صورت قانون مند و صحیح به وکالت از شما اجرا نماید.
برای اخذ اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام از طرق مندرج در بخش تماس با ما ، تماس حاصل فرمائید.

اقامت یونان

اقامت دائم (گلدن ویزا) از طریق خرید ملک به ارزش 250.000 یورو - اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده و پدر و مادر متقاضی

اقامت اتریش

اقامت تمکن مالی- با اثبات توانایی مالی - کسب سهمیه اقامت در ژانویه هر سال - اخذ شهروندی پس از 6 سال

اقامت اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا- با خرید ملک به ارزش 500.000 یورو - تنها در 6 ماه - اقامت دائم همراه با سرمایه گذاری مطمئن

اقامت پرتغال

گلدن ویزای پرتغال- با خرید ملک به ارزش 350.000 تا 500.000 یورو - اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده

کروکی آدرس

تماس با ما

دفتر تهران :
آدرس : چهارراه جهان کودک،ابتدای اتوبان حقانی،خیابان شهیدی،کوچه سپر، پلاک 8، واحد1
شماره تماس: 02186087195

دفتر اتریش :
آدرس : No 18, Unit 14, fleischmarkt 1010, wien
شماره تماس : 68864244679 43+


مشاوره رایگان