اقامت با اجازه کار در اتریش 

برای اخذ اجازه کار و اقامت در کشور اتریش روش های قانونی متفاوتی وجود دارند ، که به برخی از آن ها اشاره می گردد.

منظور از اجازه کار داشتن مجوز جهت کار در کشور مدنظر است که این اجازه کار در کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن نیز قابلیت استناد را دارا می باشد. اجازه کار به فرد این قابلیت را می دهد که بصورت استخدامی برای خود یا اشخاص دیگر بصورت رسمی کار کرده و از مزایای بیمه درمانی ، بیمه بازنشستگی و بیکاری استفاده نماید ویا خود مدیریت شرکت را برعهده گیرد، همچنین با داشتن اجازه کار می توان کسب و کارهای کوچک مثل مغازه و یا کارگاه را مدیریت کرد این امر در مورد کسب و کار متوسط و بزرگ هم صادق خواهد بود.

از روش های اخذ اقامت با اجازه کار در کشور اتریش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1-Keyworker در این روش شخص براساس امتیازاتی که دولت مشخص کرده است می بایست حداقل امتیاز 70 را به خود اختصاص دهد ، در سیستم امتیاز سنجی می توان به معیارهایی چون سن ، سابقه کار ،تحصیلات ، مهارت های تخصصی و زبان اشاره نمود، متقاضی با داشتن قرارداد کار با شرکت اتریشی و دارا بودن امتیازهای لازم می تواند درخواست اقامت با اجازه کار را ارائه نماید.

2-سرمایه گذاریInvestor در این روش شخص با تاسیس یکی از مدل های قانونی شرکت در کشور اتریش و واریز سرمایه به حساب شرکت و تهیه طرح تجاری و متعاقب، آن انتقال سرمایه می تواند درخواست اقامت با اجازه کار را ارائه نماید.

3-نیروی کار متخصص که در این نوع نیازی به داشتن حداقل امتیاز نیست براساس مهارت های خاص متقاضی و درخواست استخدام شرکت یا فرد مشغول به کار در اتریش قابلیت ارائه درخواست اقامت با اجازه کار به وجود می آید.

بطور مثال شخصی که مهارت در تهیه نوعی شیرینی یا غذا دارد و یک فروشگاه شیرینی پزی یا رستوران قصد استخدام این فرد با این نوع خاص از مهارت را دارد ، پس از تنظیم اسناد قانونی و قرارداد استخدامی فرد متقاضی می تواند نسبت به ارائه درخواست اقامت با اجازه کار در اتریش اقدام نماید.

نکات کلیدی:

  • به هیچ وجه توصیه نمی گردد که افراد تنها برای داشتن اقامت نسبت به اخذ این نوع از اقامت اقدام نمایند و عملا هیچ فعالیتی نداشته باشند، چراکه در مباحث پرداخت حقوق و هزینه های مرتبت به آن از قبیل بیمه اجتماعی، بیمه درمانی و مالیات بر درآمد به مشکل می خورند.
  • قبل از درخواست اقامت از طریق کار و یا مجوز کار در اتریش متقاضی می بایست قرارداد کار، سند مالکیت ملک یا اجاره ملک جهت زندگی و بیمه نامه را دارا باشد.
  • در موارد اخذ اقامت با اجازه کار از طریق سرمایه گذاری طرح تجاری بسیار مهم است چراکه در صورت ناقص یا بی اهمیت بودن طرح تجاری هرچند مبلغ قابل توجهی بعنوان سرمایه گذاری پیش بینی شود امکان عدم موافقت برای اعطائ اقامت را افزایش می دهد.
  • حداقل سرمایه برای سرمایه گذار و اخذ اقامت با اجازه کار از 100 هزار یورو می باشد که توصیه می شود جهت افزایش شانس قبولی اقامت این عدد بیش از 100هزار یورو باشد.
  • امکان تبدیل اقامت کاری به حق شهروندی پس از مدت مقرر قانونی و داشتن شرایط مندرج در قانون در کشور اتریش وجود دارد.
  • در این مدل اقامتی متقاضی و افراد تحت تکفل زیر 18 سال (فرزندان) نیز از اقامت با اجازه کار بهره مند می گردند و فرزندان زیر 18سال می توانند در اتریش تحصیل نموده و از مزایای اقامت این کشور استفاده کنند.

موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام با سالها تجربه در ارائه خدمات حقوقی در کشور اتریش و بهره مندی از وکلای مجرب و متخصص می تواند شما را در امور حقوقی مربوط به اقامت با اجازه کار یاری رساند.

درباره اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

ویزا و اقامت اتریش

جهت تماس با مشاورین موسسه حقوقی و داوری بین المللی سام از طرق مندرج در بخش تماس با ما اقدام فرمائید.

 

اقامت یونان

اقامت دائم (گلدن ویزا) از طریق خرید ملک به ارزش 250.000 یورو - اخذ اقامت برای همه اعضای خانواده و پدر و مادر متقاضی

اقامت اتریش

اقامت تمکن مالی- با اثبات توانایی مالی - کسب سهمیه اقامت در ژانویه هر سال - اخذ شهروندی پس از 6 سال

اقامت اسپانیا

گلدن ویزای اسپانیا- با خرید ملک به ارزش 500.000 یورو - تنها در 6 ماه - اقامت دائم همراه با سرمایه گذاری مطمئن

اقامت پرتغال

گلدن ویزای پرتغال- با خرید ملک به ارزش 350.000 تا 500.000 یورو - اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده

کروکی آدرس

تماس با ما

دفتر تهران :
آدرس : چهارراه جهان کودک،ابتدای اتوبان حقانی،خیابان شهیدی،کوچه سپر، پلاک 8، واحد1
شماره تماس: 02186087195

دفتر اتریش :
آدرس : No 18, Unit 14, fleischmarkt 1010, wien
شماره تماس : 68864244679 43+


مشاوره رایگان